Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Barclay69
VIP
2
0
Followers
0
Following
Zurich, Zurich
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
The Green Mile
27,232 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
19,094 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,445 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Miracles from Heaven
3,406 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,868 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Exorcist
10,747 votes
10
— Totally Ninja!
77%
A Star Is Born
19,046 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Law Abiding Citizen
9,805 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Seven Pounds
7,220 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Tetris
5,925 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Whale
8,082 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Dog's Way Home
2,138 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Beautiful Boy
3,030 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,655 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Nightmare on Elm Street
8,092 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Alien: Romulus
3,187 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Elvis
8,548 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ghost
6,273 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Beekeeper
13,714 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rocky IV
6,397 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Liar Liar
9,321 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Rocky III
6,059 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Adrift
4,019 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Good Boys
5,922 votes
10
— Totally Ninja!
71%
No Escape
5,445 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ben Is Back
1,353 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Doc Hollywood
1,081 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Evil Dead
7,364 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Here Comes the Boom
3,063 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Saw II
8,724 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Arctic Tale
61 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Fall
6,546 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Over the Top
1,862 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Neighbors
12,815 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Saw III
7,233 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jigsaw
7,763 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Saw VI
5,178 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Family Switch
1,770 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Saw 3D
4,761 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch