Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Brian McIntyre
0
Followers
0
Following
Windsor
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,444 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,853 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
67,223 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,786 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,365 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
57,010 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
57,310 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
53,793 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,709 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,383 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,737 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
50,016 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
49,363 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,277 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,791 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
42,082 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
40,688 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,286 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
37,321 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,654 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,907 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,032 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
29,525 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,445 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Ant-Man and the Wasp
30,644 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
29,699 votes
9
— Superb
74%
It
29,706 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,749 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,824 votes
8
— Great
81%
1917
25,487 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,637 votes
6
— Fair
71%
The Boss Baby
25,474 votes
6
— Fair
73%
The Shape of Water
22,666 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,644 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,303 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
19,046 votes
9
— Superb
65%
Baywatch
20,223 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
18,303 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Bird Box
19,134 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,896 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,608 votes
9
— Superb
78%
The Gentlemen
16,899 votes
9
— Superb
65%
The Dark Tower
16,822 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,822 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,874 votes
8
— Great
63%
The Meg
16,554 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
14,125 votes
9
— Superb
80%
Gifted
12,487 votes
8
— Great
65%
Mortal Engines
13,271 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,182 votes
9
— Superb
72%
Uncut Gems
10,926 votes
8
— Great
67%
mother!
11,169 votes
8
— Great
62%
The Circle
11,517 votes
6
— Fair
73%
Crazy Rich Asians
10,557 votes
8
— Great
71%
Ready or Not
10,542 votes
9
— Superb
75%
Molly's Game
10,004 votes
9
— Superb
60%
The Nun
10,551 votes
8
— Great
74%
Creed II
9,440 votes
9
— Superb
65%
Scary Movie
9,983 votes
9
— Superb
75%
Halloween
9,182 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch