Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Devon Hess
VIP
3
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
221
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
76,891 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,276 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,355 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,148 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
53,006 votes
8
— Great
79%
Moana
49,855 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,399 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,800 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,880 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,796 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Zootopia
45,432 votes
9
— Superb
77%
Get Out
42,081 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,289 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,687 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,256 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
38,035 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
37,410 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,876 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,738 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,465 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,324 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,981 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
33,816 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,654 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,187 votes
5
— Meh
79%
Ratatouille
31,604 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,850 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,066 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,210 votes
5
— Meh
85%
The Silence of the Lambs
29,525 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
29,818 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,538 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,850 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,587 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,779 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,061 votes
8
— Great
73%
Cars
27,375 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,564 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,395 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,792 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
25,133 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
26,323 votes
7
— Good
81%
The Shining
24,617 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,637 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,949 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
22,033 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,956 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,133 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
22,208 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,886 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,048 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,941 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,658 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,218 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,153 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,508 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,621 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,917 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,120 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,303 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch