Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Andy
0
Followers
0
Following
Concord, North Carolina
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
472
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Dark Knight
76,897 votes
8
— Great
80%
Logan
62,245 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,913 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,736 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
50,020 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,981 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,069 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,808 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,085 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,679 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,692 votes
8
— Great
79%
Dune
38,407 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,768 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,412 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,288 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,742 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,466 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,819 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,655 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,563 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,978 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,395 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,969 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,294 votes
8
— Great
84%
Alien
28,827 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,653 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,540 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,780 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,513 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,865 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,637 votes
8
— Great
77%
La La Land
25,401 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,133 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,619 votes
8
— Great
75%
Sicario
24,429 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,062 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,263 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,683 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,666 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,211 votes
8
— Great
73%
Looper
22,205 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,571 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,055 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,888 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,510 votes
8
— Great
69%
Barbie
20,448 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,441 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,221 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
20,165 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,920 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,331 votes
8
— Great
76%
American Psycho
19,305 votes
8
— Great
77%
Black Swan
19,050 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,476 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,868 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,463 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
17,399 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
17,074 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,757 votes
8
— Great
72%
Hereditary
16,344 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch