Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
pucca182
0
Followers
0
Following
Italy
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
12 Angry Men
13,008 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,121 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,781 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,214 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,228 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,742 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
15,185 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,128 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,553 votes
9
— Superb
82%
She's Beautiful When She's Angry
98 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,685 votes
9
— Superb
82%
13th
2,091 votes
9
— Superb
82%
The Way He Looks
1,624 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,938 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,837 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,181 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,265 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,799 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,799 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,841 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,272 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,846 votes
9
— Superb
80%
Pa-ra-da
12 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,846 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,437 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,319 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,838 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
15,148 votes
9
— Superb
78%
Laurence Anyways
552 votes
9
— Superb
78%
Machuca
154 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
19,040 votes
9
— Superb
77%
Porco Rosso
4,098 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,903 votes
9
— Superb
76%
Cell 211
1,876 votes
9
— Superb
76%
La trattativa
43 votes
9
— Superb
76%
Blow
5,503 votes
9
— Superb
76%
Once Were Warriors
655 votes
9
— Superb
76%
Treasure Planet
6,701 votes
9
— Superb
76%
Love Songs
203 votes
9
— Superb
76%
Erin Brockovich
4,872 votes
9
— Superb
76%
Pleasantville
2,930 votes
9
— Superb
76%
The Boat That Rocked
2,825 votes
9
— Superb
75%
The Butler
4,160 votes
9
— Superb
75%
I Killed My Mother
938 votes
9
— Superb
75%
Sicko
1,349 votes
9
— Superb
75%
Crash
6,147 votes
9
— Superb
74%
Milk
2,776 votes
9
— Superb
74%
Diaz - Don't Clean Up This Blood
186 votes
9
— Superb
74%
The Golden Dream
128 votes
9
— Superb
74%
Unbreakable
16,997 votes
9
— Superb
73%
Heartbeats
665 votes
9
— Superb
73%
Religulous
1,511 votes
9
— Superb
73%
The Simpsons Movie
13,673 votes
9
— Superb
73%
Murder in the First
622 votes
9
— Superb
73%
In the House
763 votes
9
— Superb
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,540 votes
9
— Superb
72%
Origin
286 votes
9
— Superb
72%
Made in Dagenham
389 votes
9
— Superb
71%
Capitalism: A Love Story
1,016 votes
9
— Superb
71%
Tropic Thunder
12,957 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch