Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Sam Wight
VIP
2
4
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
112,446 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,637 votes
8
— Great
86%
Inception
73,770 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,910 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,152 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,979 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,962 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,063 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,688 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,389 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,654 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,977 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,605 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,394 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,212 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
24,318 votes
8
— Great
79%
Her
23,766 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,498 votes
8
— Great
69%
Barbie
20,445 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
19,760 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,011 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,495 votes
8
— Great
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,639 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,672 votes
8
— Great
77%
Luca
11,755 votes
8
— Great
81%
Deadpool & Wolverine
10,531 votes
8
— Great
74%
Doctor Sleep
10,524 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,388 votes
8
— Great
67%
M3GAN
8,856 votes
8
— Great
69%
Black Mirror: Bandersnatch
7,891 votes
8
— Great
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,820 votes
8
— Great
63%
Paranormal Activity
7,059 votes
8
— Great
69%
Hush
6,889 votes
8
— Great
70%
Saltburn
6,509 votes
8
— Great
75%
The Fly
6,104 votes
8
— Great
67%
Gerald's Game
5,849 votes
8
— Great
67%
Oculus
5,163 votes
8
— Great
68%
Challengers
4,195 votes
8
— Great
67%
Premium Rush
3,885 votes
8
— Great
64%
Terrifier 2
2,373 votes
8
— Great
79%
Icarus
2,264 votes
8
— Great
74%
Red, White & Royal Blue
2,121 votes
8
— Great
81%
Given
291 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch