Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Sea Flower
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
108
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
76,887 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,277 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
46,056 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,795 votes
9
— Superb
77%
Get Out
42,081 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
40,686 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
37,410 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
34,187 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,558 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,422 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
32,289 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
31,604 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,209 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,525 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,175 votes
9
— Superb
80%
Toy Story 3
28,651 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,812 votes
9
— Superb
72%
Tenet
26,323 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,864 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,637 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,257 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,188 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,879 votes
9
— Superb
69%
Barbie
20,441 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
19,525 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
19,397 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
19,046 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,263 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,210 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,388 votes
9
— Superb
74%
The Conjuring 2
16,617 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
16,085 votes
9
— Superb
70%
Us
15,796 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
15,201 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,906 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,580 votes
9
— Superb
76%
(500) Days of Summer
14,228 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,691 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
13,011 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Twelve
12,746 votes
9
— Superb
70%
Bolt
12,713 votes
9
— Superb
76%
Raya and the Last Dragon
12,512 votes
9
— Superb
63%
Mortal Kombat
12,358 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,535 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,360 votes
9
— Superb
71%
Ocean's Thirteen
11,353 votes
9
— Superb
75%
I, Tonya
11,180 votes
9
— Superb
75%
Lost in Translation
10,752 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,652 votes
9
— Superb
70%
Insidious
10,629 votes
9
— Superb
74%
Doctor Sleep
10,524 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,505 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,387 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,323 votes
9
— Superb
68%
Escape Room
10,179 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
10,159 votes
9
— Superb
76%
Collateral Beauty
10,115 votes
9
— Superb
70%
The Ring
9,019 votes
9
— Superb
73%
Killers of the Flower Moon
8,982 votes
9
— Superb
73%
Sleepy Hollow
8,767 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch