Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Steven Ellefsen
0
Followers
0
Following
Norway, Haugesund
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
328
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
78%
Avatar
61,568 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,366 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
57,310 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
53,793 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,383 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
50,016 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Deadpool 2
42,791 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,725 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
40,688 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,286 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
38,402 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,710 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,044 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,734 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,014 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,952 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
33,654 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
32,291 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Ant-Man and the Wasp
30,644 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,706 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,749 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
28,570 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
27,506 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,700 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
24,658 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien: Covenant
25,628 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Shazam!
24,781 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
24,281 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Hitman's Bodyguard
23,886 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Black Widow
24,596 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,741 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Central Intelligence
23,224 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,052 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,677 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Solo: A Star Wars Story
22,531 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,218 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,969 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Suicide Squad
21,013 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
20,052 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,452 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomb Raider
20,790 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,910 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aladdin
19,405 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,852 votes
10
— Totally Ninja!
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,370 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
18,303 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
18,211 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Murder on the Orient Express
19,223 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jumanji: The Next Level
18,711 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transformers: The Last Knight
19,363 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
17,457 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Glass
18,330 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 4
17,398 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Thor: Love and Thunder
18,780 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
16,255 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Equalizer 2
16,834 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Ocean's Eight
17,134 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,749 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,525 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Dark Phoenix
17,496 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch