Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheCryptKeepr
0
Followers
0
Following
Gravenhurst, California
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
69
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
61,568 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,355 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,709 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,956 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,081 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,035 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,861 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,654 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,588 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
29,525 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,405 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,699 votes
7
— Good
74%
It
29,705 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
27,323 votes
7
— Good
77%
La La Land
25,398 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,949 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,241 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,767 votes
7
— Good
65%
Spider-Man 3
21,284 votes
7
— Good
69%
Barbie
20,442 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,663 votes
7
— Good
69%
Bird Box
19,134 votes
7
— Good
78%
Cast Away
15,465 votes
7
— Good
62%
2012
17,285 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
15,316 votes
7
— Good
77%
Wind River
14,936 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,535 votes
7
— Good
68%
The Day After Tomorrow
15,191 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,446 votes
7
— Good
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,611 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,670 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,568 votes
7
— Good
67%
It Follows
11,338 votes
7
— Good
71%
Dumb and Dumber
10,768 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,542 votes
7
— Good
68%
Escape Room
10,179 votes
7
— Good
75%
The Big Sick
8,549 votes
7
— Good
73%
Elemental
8,525 votes
7
— Good
65%
X
7,712 votes
7
— Good
65%
The Blair Witch Project
7,711 votes
7
— Good
69%
Hush
6,889 votes
7
— Good
72%
The Descent
6,192 votes
7
— Good
63%
Napoleon
6,502 votes
7
— Good
79%
Tombstone
5,079 votes
7
— Good
75%
American Fiction
3,903 votes
7
— Good
69%
Shin Godzilla
3,161 votes
7
— Good
77%
Malcolm X
2,384 votes
7
— Good
63%
The Boogeyman
2,604 votes
7
— Good
77%
The Night of the Hunter
1,690 votes
7
— Good
78%
It Happened One Night
1,564 votes
7
— Good
75%
King Kong
1,536 votes
7
— Good
72%
NYAD
1,201 votes
7
— Good
60%
The Divide
1,208 votes
7
— Good
74%
Bride of Frankenstein
1,047 votes
7
— Good
65%
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki
880 votes
7
— Good
70%
The Wolf Man
671 votes
7
— Good
69%
Cat People
660 votes
7
— Good
65%
At First Light
618 votes
7
— Good
59%
The Simpsons in Plusaversary
455 votes
7
— Good
66%
Mothra vs. Godzilla
395 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch