Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheUnsatisfiedConsumer
VIP
5
3
Followers
2
Following
Floating through the Matrix
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
184
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Guardians of the Galaxy
98,634 votes
8
— Great
80%
Logan
62,242 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,011 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,709 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,363 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,960 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,432 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,401 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,095 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,796 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,191 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,723 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,675 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,979 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,289 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,242 votes
8
— Great
82%
Up
39,798 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,726 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,711 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,411 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,876 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,861 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,739 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,045 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,735 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,274 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,015 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,188 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,045 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,931 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,817 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,432 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,977 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,605 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,394 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,302 votes
8
— Great
77%
Home Alone
31,273 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,221 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,068 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,212 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,820 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,527 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,652 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,587 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,539 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,643 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,115 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,065 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,865 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,637 votes
8
— Great
81%
1917
25,487 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,852 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,627 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
23,950 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,578 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,437 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,931 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,683 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,190 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,036 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch