Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheUnsatisfiedConsumer
VIP
5
3
Followers
2
Following
Floating through the Matrix
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
73,770 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,789 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
55,356 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,152 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,740 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,802 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,881 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,760 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,036 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,768 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,287 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,861 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,561 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,850 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,525 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,850 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
27,326 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,618 votes
9
— Superb
83%
The Departed
26,031 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,567 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
25,133 votes
9
— Superb
74%
X-Men
22,817 votes
9
— Superb
77%
District 9
20,369 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,341 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,919 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,094 votes
9
— Superb
68%
X-Men: The Last Stand
18,023 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
16,086 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,801 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,957 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,693 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,388 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
10,159 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
9,025 votes
9
— Superb
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,541 votes
9
— Superb
76%
The Raid
7,524 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,548 votes
9
— Superb
81%
The Father
6,101 votes
9
— Superb
72%
Good Time
4,839 votes
9
— Superb
77%
The Raid 2
4,744 votes
9
— Superb
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,619 votes
9
— Superb
78%
The Celebration
1,036 votes
9
— Superb
65%
Porkin' Across America
8 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch