Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tracer86
1
Follower
4
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
536
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
84%
Star Wars
42,739 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,761 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
33,476 votes
7
— Good
82%
Singin' in the Rain
4,500 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
12,298 votes
7
— Good
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
861 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,021 votes
7
— Good
81%
Louis C.K.: Hilarious
820 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,862 votes
7
— Good
81%
The Thing
12,235 votes
7
— Good
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,527 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,867 votes
7
— Good
81%
Louis C.K.: Oh My God
805 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,980 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
17,071 votes
7
— Good
80%
Double Indemnity
2,198 votes
7
— Good
80%
In the Name of the Father
2,573 votes
7
— Good
80%
George Carlin: It's Bad for Ya!
417 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,380 votes
7
— Good
80%
Andre the Giant
670 votes
7
— Good
80%
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way
697 votes
7
— Good
80%
Ran
1,909 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,767 votes
7
— Good
80%
Logan
62,219 votes
7
— Good
80%
A Man Escaped
458 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,639 votes
7
— Good
80%
Fargo
15,043 votes
7
— Good
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,743 votes
7
— Good
80%
Short Term 12
2,843 votes
7
— Good
80%
Persepolis
2,014 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,419 votes
7
— Good
79%
Room
16,112 votes
7
— Good
79%
I, Daniel Blake
2,740 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
47,959 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,358 votes
7
— Good
79%
Raise the Red Lantern
576 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,999 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,582 votes
7
— Good
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,757 votes
7
— Good
79%
A Street Cat Named Bob
2,996 votes
7
— Good
79%
The Boondock Saints
7,248 votes
7
— Good
79%
The Seventh Seal
2,747 votes
7
— Good
79%
Ivan's Childhood
578 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,037 votes
7
— Good
79%
Dog Day Afternoon
3,900 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,992 votes
7
— Good
78%
La Jetée
931 votes
7
— Good
78%
True Romance
5,112 votes
7
— Good
78%
La Notte
358 votes
7
— Good
78%
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
1,230 votes
7
— Good
78%
The Man from Earth
5,921 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,738 votes
7
— Good
78%
Moon
13,159 votes
7
— Good
78%
My Cousin Vinny
3,964 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,704 votes
7
— Good
78%
Misery
6,191 votes
7
— Good
78%
Dave Chappelle: Sticks & Stones
1,852 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,960 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,850 votes
7
— Good
78%
I Saw the Devil
4,235 votes
7
— Good
1
2
3
7
8
9
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch