Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tracer86
1
Follower
4
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,412
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
22
23
24
82%
Deadpool
112,388 votes
9
— Superb
82%
Guardians of the Galaxy
98,593 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,855 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,216 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,734 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,194 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,830 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,375 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
62,220 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,344 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,884 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,761 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,294 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,992 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,321 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,686 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,770 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,983 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,687 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,549 votes
7
— Good
87%
Fight Club
51,121 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,709 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,353 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,999 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,349 votes
7
— Good
81%
Joker
48,549 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
48,033 votes
5
— Meh
79%
Mad Max: Fury Road
47,961 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
47,389 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,169 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,185 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
46,003 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,786 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,420 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,380 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
45,264 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,771 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,858 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,174 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,775 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,764 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,739 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,064 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
41,706 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,654 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
41,183 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
41,023 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,672 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,272 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,228 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,037 votes
7
— Good
82%
Up
39,781 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,246 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,020 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,752 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
37,397 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,304 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,265 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,863 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,720 votes
8
— Great
1
2
3
22
23
24
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch