Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Alexander Yachmenev
VIP
0
Followers
0
Following
Russia
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,405 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,149 votes
8
— Great
86%
Inception
73,769 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,759 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
25,396 votes
8
— Great
84%
Coco
32,434 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,930 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,716 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,693 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,444 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,816 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,851 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,525 votes
8
— Great
81%
Gentlemen of Fortune
225 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,538 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,355 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,654 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,958 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,218 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,066 votes
8
— Great
79%
Her
23,765 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,956 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,044 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,710 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,791 votes
8
— Great
78%
Fantastic Mr. Fox
8,742 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,977 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
20,185 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
15,316 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,568 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,994 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,081 votes
8
— Great
77%
District 9
20,368 votes
8
— Great
77%
What Men Talk About
190 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,856 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,481 votes
8
— Great
76%
The Banker
3,074 votes
8
— Great
76%
Another Round
5,756 votes
8
— Great
76%
Onward
12,048 votes
8
— Great
76%
Treasure Planet
6,705 votes
8
— Great
75%
The Game Changers
917 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,209 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
21,009 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,323 votes
8
— Great
75%
La Belle Époque
734 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
10,097 votes
8
— Great
75%
Sing
25,736 votes
8
— Great
74%
Split
33,180 votes
8
— Great
74%
Donald Glover: Weirdo
355 votes
8
— Great
74%
I Lost My Body
1,694 votes
8
— Great
74%
It
29,706 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,908 votes
8
— Great
73%
Rush Hour
10,720 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
16,047 votes
8
— Great
73%
Looper
22,202 votes
8
— Great
73%
Wrath of Man
12,803 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,907 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,923 votes
8
— Great
72%
Rango
10,803 votes
8
— Great
72%
Thor
40,122 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch