trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Acteo
0
followers
Echiré, France
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
150
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,397 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,880 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,814 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,476 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
43,987 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,423 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,965 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,023 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,873 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,276 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,157 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,691 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,562 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,018 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,746 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,537 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,656 votes
6
— Fair
74%
I Am Legend
24,883 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,694 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,620 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,458 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,383 votes
6
— Fair
76%
Kung Fu Panda
20,146 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,430 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,027 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,546 votes
8
— Great
66%
Cars 2
15,277 votes
6
— Fair
73%
The Croods
13,756 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,393 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,620 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bolt
12,500 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
12,043 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Proposal
10,773 votes
6
— Fair
81%
The Help
10,383 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,124 votes
7
— Good
76%
Collateral Beauty
10,038 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
9,927 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
Ice Age: Continental Drift
9,898 votes
9
— Superb
73%
Allied
9,854 votes
8
— Great
77%
Inside Man
9,830 votes
8
— Great
69%
Puss in Boots
9,668 votes
9
— Superb
72%
Snow White and the Seven Dwarfs
9,661 votes
6
— Fair
76%
True Grit
8,764 votes
7
— Good
73%
Peter Pan
8,716 votes
6
— Fair
67%
The Lost City of Z
8,182 votes
8
— Great
75%
Dirty Dancing
8,133 votes
8
— Great
69%
Mad Max
8,025 votes
6
— Fair
74%
Lady and the Tramp
7,990 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,011 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Turbo
6,986 votes
7
— Good
66%
Monsters vs Aliens
6,926 votes
6
— Fair
69%
Rio 2
6,656 votes
7
— Good
75%
Robin Hood
6,317 votes
9
— Superb
75%
The Book of Life
5,523 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,217 votes
8
— Great
77%
Miss Sloane
5,185 votes
8
— Great
74%
The Sword in the Stone
5,005 votes
6
— Fair
66%
Planes
4,995 votes
9
— Superb
71%
Sister Act
4,861 votes
9
— Superb
65%
Evolution
4,141 votes
1
— Weak Sauce :(
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup