trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
alextegg
VIP
4
0
followers
[email protected]
54
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,445 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,879 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,495 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,031 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,838 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,516 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,570 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,420 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,497 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,302 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,504 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,253 votes
9
— Superb
76%
300
25,087 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,247 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
24,905 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,626 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,570 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,996 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,167 votes
9
— Superb
73%
Top Gun
17,046 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,488 votes
9
— Superb
74%
Mission: Impossible
16,210 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,061 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,520 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,794 votes
9
— Superb
74%
RED
13,547 votes
9
— Superb
68%
Quantum of Solace
13,915 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,809 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,729 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,982 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,899 votes
9
— Superb
71%
The Book of Eli
12,451 votes
9
— Superb
70%
Bolt
12,512 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,421 votes
9
— Superb
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,458 votes
9
— Superb
71%
Paul
10,198 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
9,851 votes
9
— Superb
75%
The Town
9,654 votes
9
— Superb
76%
True Grit
8,774 votes
9
— Superb
76%
3:10 to Yuma
6,177 votes
9
— Superb
75%
The Bucket List
5,984 votes
9
— Superb
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,852 votes
9
— Superb
67%
The Taking of Pelham 1 2 3
4,937 votes
9
— Superb
75%
Ronin
4,550 votes
9
— Superb
71%
Margin Call
4,014 votes
9
— Superb
79%
Inside Job
2,920 votes
9
— Superb
70%
Act of Valor
2,666 votes
9
— Superb
82%
TT3D: Closer to the Edge
329 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup