trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
atacama
VIP
11
2
followers
Omicron Persei 8
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,280 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,101 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,952 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,973 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,738 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,439 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,926 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,818 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,139 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,170 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,716 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,161 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,447 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,224 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
24,852 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,178 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,939 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,604 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,146 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,737 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,717 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,314 votes
10
— Totally Ninja!
75%
X-Men
21,964 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,328 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Spider-Man 3
20,660 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,188 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,679 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,450 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,128 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,455 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,408 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,303 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,214 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bruce Almighty
14,026 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,956 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Rio
11,415 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,416 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Stargate
8,097 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,538 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Star Trek: First Contact
5,258 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Negotiator
3,663 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Stargate: Continuum
1,975 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup