trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Basjes
1
follower
The Netherlands
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,225 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,461 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,137 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,471 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,138 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,037 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,496 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,687 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,757 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,529 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,897 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,096 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,652 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,395 votes
8
— Great
74%
Brave
24,049 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
23,963 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,614 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,548 votes
9
— Superb
68%
Ted
22,314 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,646 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,554 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,140 votes
9
— Superb
69%
The Wolverine
20,589 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,503 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,268 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,054 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,146 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,701 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,398 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,711 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,930 votes
8
— Great
74%
RED
13,531 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,390 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Fifty Shades Darker
13,196 votes
7
— Good
80%
Rush
13,116 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,061 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Total Recall
11,861 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,457 votes
6
— Fair
65%
The Dictator
10,918 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Expendables 2
10,419 votes
10
— Totally Ninja!
55%
After Earth
10,096 votes
8
— Great
68%
Riddick
9,970 votes
7
— Good
68%
Ice Age: Continental Drift
9,895 votes
8
— Great
69%
White House Down
9,803 votes
7
— Good
66%
Need for Speed
9,211 votes
7
— Good
64%
Dark Shadows
9,016 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,728 votes
8
— Great
69%
Burn After Reading
7,059 votes
7
— Good
69%
Turbo
6,985 votes
8
— Great
68%
Robots
6,836 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Unknown
6,607 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Pompeii
5,789 votes
7
— Good
71%
Frankenweenie
4,732 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Automata
4,356 votes
8
— Great
62%
Judge Dredd
4,176 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Red Riding Hood
3,587 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Senna
2,757 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Ali G Indahouse
2,394 votes
8
— Great
64%
The Machine
2,357 votes
7
— Good
63%
Sky Captain and the World of Tomorrow
2,068 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup