trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bonyboy
VIP
12
6
followers
Portland, OR
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
133
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Avatar
59,954 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,882 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,916 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,011 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,531 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,397 votes
8
— Great
82%
Up
38,828 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,840 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,722 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,371 votes
8
— Great
74%
It
29,078 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,575 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,564 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,294 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,504 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,233 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,130 votes
8
— Great
76%
300
25,088 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,530 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,350 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,186 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,385 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,946 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,485 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,930 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,610 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,434 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,904 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,875 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,637 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,626 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,443 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,344 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,210 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,250 votes
8
— Great
76%
Argo
15,168 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,060 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,592 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,520 votes
8
— Great
75%
Saw
14,241 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,312 votes
8
— Great
72%
Armageddon
13,076 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,662 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,553 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
11,988 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,262 votes
8
— Great
67%
It Follows
11,018 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,403 votes
8
— Great
70%
Insidious
10,375 votes
8
— Great
74%
Speed
10,183 votes
8
— Great
75%
The Hurt Locker
9,851 votes
8
— Great
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,829 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,822 votes
8
— Great
72%
The Transporter
9,799 votes
8
— Great
75%
The Town
9,654 votes
8
— Great
76%
The Illusionist
9,653 votes
8
— Great
76%
RoboCop
9,635 votes
8
— Great
81%
Casino
9,556 votes
8
— Great
70%
Idiocracy
9,481 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup