trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marco
0
followers
Italy
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
946
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,369 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,173 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,223 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,725 votes
7
— Good
80%
Logan
60,584 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,859 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,929 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,148 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,454 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,834 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,823 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,405 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,802 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,777 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,565 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,298 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,034 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,695 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,648 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,033 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,848 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,612 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,107 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,657 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,100 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,995 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,458 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,976 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,397 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,261 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,546 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,397 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,649 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,120 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,411 votes
8
— Great
82%
Up
38,764 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,200 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,693 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,138 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,234 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,531 votes
7
— Good
72%
Thor
39,298 votes
8
— Great
79%
Dune
36,173 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,037 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,966 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,753 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,209 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,802 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,627 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,268 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,616 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,496 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,545 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,143 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,050 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,101 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,009 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,421 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,554 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,859 votes
8
— Great
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup