trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jake
VIP
2
8
followers
Roch
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
67
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,438 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,633 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,925 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,380 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,679 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,855 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,882 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,005 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,041 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,452 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,736 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,324 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,167 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,257 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,444 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,976 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,489 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,982 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
843 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,615 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,448 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,929 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Louis C.K.: Hilarious
798 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Louis C.K.: Chewed Up
564 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,963 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Louis C.K.: Shameless
533 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dave Chappelle: For What It's Worth
473 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,218 votes
10
— Totally Ninja!
80%
In the Name of the Father
2,499 votes
10
— Totally Ninja!
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,493 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,385 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,653 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,016 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,945 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,582 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boondock Saints
7,106 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,371 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
11,886 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,896 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,238 votes
10
— Totally Ninja!
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,641 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Bruges
10,086 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Meaning of Life
3,569 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
14,070 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Army of Darkness
5,979 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Evil Dead II
5,249 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mad Max 2
6,638 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,510 votes
10
— Totally Ninja!
75%
National Lampoon's Vacation
3,196 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Animal House
2,464 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Wind That Shakes the Barley
872 votes
10
— Totally Ninja!
74%
RocknRolla
5,411 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Tommy Boy
2,161 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Wayne's World
4,566 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Caddyshack
2,790 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Evil Dead
6,686 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Happy Gilmore
6,428 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Robin Hood: Men in Tights
4,253 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Step Brothers
7,260 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup