trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bruno Ferrante
0
followers
Curitiba
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Wolf of Wall Street
48,995 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,411 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,022 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,540 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,167 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,389 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,472 votes
8
— Great
70%
Minions
24,402 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,540 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,291 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,427 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
19,972 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,483 votes
8
— Great
71%
CHiPS
10,392 votes
8
— Great
70%
The Heat
8,666 votes
8
— Great
68%
Evil Dead
7,176 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,276 votes
8
— Great
77%
Breakfast at Tiffany's
4,475 votes
8
— Great
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,245 votes
8
— Great
70%
Blue Jasmine
4,225 votes
8
— Great
71%
The Descendants
4,213 votes
8
— Great
77%
Before Midnight
4,141 votes
8
— Great
75%
The Butler
4,100 votes
8
— Great
68%
Delivery Man
3,955 votes
8
— Great
74%
A Fish Called Wanda
3,267 votes
8
— Great
80%
Short Term 12
2,784 votes
8
— Great
74%
Nebraska
2,632 votes
8
— Great
73%
Extremely Loud & Incredibly Close
2,549 votes
8
— Great
69%
Bad Words
2,491 votes
8
— Great
70%
Cashback
2,468 votes
8
— Great
74%
Stuck in Love
2,182 votes
8
— Great
66%
Winter's Tale
1,911 votes
8
— Great
71%
Beasts of the Southern Wild
1,820 votes
8
— Great
62%
The Big Wedding
1,793 votes
8
— Great
61%
I Give It a Year
1,412 votes
8
— Great
62%
Admission
1,395 votes
8
— Great
63%
Moms' Night Out
837 votes
8
— Great
54%
The Babymakers
386 votes
8
— Great
71%
Song for Marion
226 votes
8
— Great
58%
Kiss of the Damned
189 votes
8
— Great
73%
Unfinished Song
3 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup