trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ffathead
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
60
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,677 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,853 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,880 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,538 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,165 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,807 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,532 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,142 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,002 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,062 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Great Escape
3,983 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,029 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,849 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,352 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,170 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,363 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,664 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,890 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,509 votes
9
— Superb
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,641 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,539 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,165 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
23,967 votes
8
— Great
76%
Argo
15,161 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,636 votes
6
— Fair
76%
Lone Survivor
9,511 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,622 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,371 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,170 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,406 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,471 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,728 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,561 votes
4
— Poor
73%
GoldenEye
7,510 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,666 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
11,909 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,662 votes
7
— Good
71%
American Hustle
12,944 votes
8
— Great
71%
Body of Lies
4,879 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,453 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,932 votes
4
— Poor
70%
Escape Plan
11,036 votes
6
— Fair
69%
Thor: The Dark World
35,764 votes
5
— Meh
69%
Elysium
19,511 votes
6
— Fair
68%
Riddick
9,972 votes
6
— Fair
68%
All Is Lost
3,017 votes
7
— Good
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,872 votes
7
— Good
67%
47 Ronin
8,820 votes
5
— Meh
67%
The Perfect Storm
3,337 votes
7
— Good
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,250 votes
5
— Meh
66%
The Lone Ranger
9,704 votes
5
— Meh
65%
The Fifth Estate
2,162 votes
6
— Fair
64%
The Purge
13,551 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,343 votes
7
— Good
63%
Maniac
1,551 votes
7
— Good
63%
The Hangover Part III
13,522 votes
1
— Weak Sauce :(
58%
The Last Days on Mars
1,786 votes
6
— Fair
55%
The Counselor
2,962 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup