trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
fiveothreeetwo
0
followers
Berlin
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,321 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,240 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,191 votes
9
— Superb
79%
John Wick
50,993 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,430 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,984 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,481 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,223 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,422 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,182 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,149 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,942 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,305 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,365 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,181 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,680 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,529 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,236 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,211 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,483 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,780 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,864 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Men in Black 3
16,857 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,388 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Men in Black II
15,334 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,556 votes
7
— Good
73%
Real Steel
12,830 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Hangover Part III
13,508 votes
7
— Good
68%
Salt
11,906 votes
8
— Great
69%
Wanted
11,805 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Paul
10,184 votes
8
— Great
68%
The Expendables 2
10,414 votes
9
— Superb
72%
Flight
9,873 votes
9
— Superb
68%
Riddick
9,965 votes
8
— Great
66%
The Lone Ranger
9,700 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,670 votes
10
— Totally Ninja!
70%
2 Guns
9,283 votes
8
— Great
59%
A Good Day to Die Hard
9,720 votes
7
— Good
62%
R.I.P.D.
8,886 votes
6
— Fair
78%
Lucky Number Slevin
7,911 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Cowboys & Aliens
8,768 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Pain & Gain
8,225 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,237 votes
9
— Superb
71%
Safe House
7,228 votes
9
— Superb
63%
Grown Ups 2
7,409 votes
7
— Good
77%
The Fighter
6,488 votes
8
— Great
75%
The Bucket List
5,971 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Monuments Men
6,346 votes
6
— Fair
70%
Homefront
6,037 votes
8
— Great
67%
The Other Woman
6,115 votes
7
— Good
67%
This Means War
5,956 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lawless
5,399 votes
8
— Great
67%
Parker
5,347 votes
7
— Good
65%
Tower Heist
5,317 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Good Morning, Vietnam
4,744 votes
8
— Great
71%
The Descendants
4,214 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Get Him to the Greek
4,314 votes
7
— Good
68%
Delivery Man
3,955 votes
8
— Great
67%
Killer Elite
3,980 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Contraband
3,851 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup