trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marina
40
followers
São Paulo - Brazil
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,226 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,315 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,933 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,013 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,922 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,581 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,582 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,873 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,638 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
23,941 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,833 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,009 votes
8
— Great
77%
Fury
18,800 votes
8
— Great
73%
Madagascar
16,904 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,898 votes
7
— Good
60%
Noah
9,876 votes
5
— Meh
76%
Boyhood
9,076 votes
9
— Superb
69%
Turbo
6,984 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Judge
6,750 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Epic
5,404 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Village
5,264 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I Origins
4,680 votes
9
— Superb
67%
Freaky Friday
4,566 votes
10
— Totally Ninja!
75%
We Need to Talk About Kevin
4,361 votes
5
— Meh
68%
The Guest
4,101 votes
8
— Great
63%
Into the Storm
3,918 votes
5
— Meh
66%
Before I Go to Sleep
3,193 votes
6
— Fair
66%
Dark Skies
3,141 votes
10
— Totally Ninja!
46%
Left Behind
2,212 votes
2
— Terrible
82%
The Way He Looks
1,609 votes
7
— Good
65%
God's Not Dead
1,454 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup