trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason Smith
VIP
7
0
followers
Hill Valley
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,568 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,264 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,386 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,841 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,502 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,746 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,010 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,372 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,825 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,581 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,889 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,495 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,670 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,857 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,271 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,171 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,400 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,191 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,228 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,278 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,870 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,626 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,947 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,356 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,454 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,121 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,655 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,232 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
11,786 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,080 votes
9
— Superb
75%
Halloween
8,941 votes
9
— Superb
76%
The Machinist
8,823 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,519 votes
9
— Superb
77%
WarGames
4,854 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup