trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason Smith
VIP
7
0
followers
Hill Valley
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
245
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
74,551 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,244 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,370 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,887 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,821 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,482 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,997 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,433 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,999 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,730 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,013 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,968 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,488 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,247 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,812 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,470 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,361 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,313 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,032 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,786 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,562 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,319 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,877 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,655 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,487 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,959 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,849 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,051 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,778 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,253 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,155 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,058 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,163 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,125 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,551 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,533 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,528 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,507 votes
7
— Good
74%
Split
32,480 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,698 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,677 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,669 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,622 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,211 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,598 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,204 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,750 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,544 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,543 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,539 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,389 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,193 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,029 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,475 votes
7
— Good
84%
Alien
27,189 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,186 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,668 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,487 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,393 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup