trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan Ferri
VIP
11
1
follower
Scotland
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,391 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,839 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,700 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,142 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,202 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,991 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,242 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,756 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,619 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,016 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,096 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,163 votes
9
— Superb
79%
Her
23,090 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,713 votes
5
— Meh
65%
The Incredible Hulk
22,379 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,591 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,544 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,508 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,495 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,705 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,582 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Predestination
14,174 votes
9
— Superb
66%
2 Fast 2 Furious
14,061 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,782 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,549 votes
7
— Good
66%
Total Recall
11,863 votes
8
— Great
66%
Taken 2
11,120 votes
7
— Good
71%
Non-Stop
10,481 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,179 votes
9
— Superb
72%
Hannibal
8,146 votes
6
— Fair
63%
Carrie
8,082 votes
8
— Great
77%
Mr. Nobody
7,188 votes
9
— Superb
69%
Event Horizon
7,222 votes
8
— Great
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,352 votes
8
— Great
68%
Let's Be Cops
6,662 votes
7
— Good
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,227 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark City
5,709 votes
10
— Totally Ninja!
62%
101 Dalmatians
5,075 votes
7
— Good
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,248 votes
7
— Good
73%
Scrooged
4,016 votes
8
— Great
65%
The Voices
3,479 votes
7
— Good
70%
Filth
3,334 votes
10
— Totally Ninja!
70%
eXistenZ
3,106 votes
5
— Meh
72%
The Thirteenth Floor
2,619 votes
8
— Great
72%
The Jacket
2,548 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Conquest of the Planet of the Apes
1,473 votes
8
— Great
76%
Chaplin
1,144 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Alan Partridge: Alpha Papa
1,172 votes
9
— Superb
74%
Duck Soup
946 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Angels' Share
809 votes
8
— Great
72%
The Naked Prey
114 votes
8
— Great
84%
WWE WrestleMania X-Seven
69 votes
9
— Superb
70%
Frankie Boyle: The Last Days of Sodom
75 votes
9
— Superb
73%
UFC 116: Lesnar vs. Carwin
16 votes
9
— Superb
75%
UFC 91: Couture vs. Lesnar
13 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup