trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lucas Magno
3
followers
Omicron Persei 8
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,554 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,842 votes
8
— Great
83%
Drops of Joy
16 votes
8
— Great
80%
The Culture High
179 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,590 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,052 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,769 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,532 votes
8
— Great
78%
The Diving Bell and the Butterfly
1,396 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,204 votes
8
— Great
76%
Food, Inc.
1,410 votes
8
— Great
76%
Stranger Than Fiction
5,087 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,626 votes
8
— Great
75%
The Royal Tenenbaums
5,863 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,279 votes
8
— Great
75%
The Book of Life
5,525 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,728 votes
8
— Great
74%
Tomboy
733 votes
8
— Great
74%
Brave
24,057 votes
8
— Great
74%
Unbreakable
16,565 votes
8
— Great
73%
Sophie's Choice
810 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,335 votes
8
— Great
72%
Is the Man Who Is Tall Happy?
123 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,191 votes
8
— Great
71%
Leave No Trace
3,442 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,795 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,067 votes
8
— Great
70%
Troll Hunter
2,546 votes
8
— Great
70%
Look Who's Back
2,564 votes
8
— Great
69%
I Am Mother
6,811 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,277 votes
8
— Great
68%
Taekwondo
160 votes
8
— Great
68%
Enemy
7,610 votes
8
— Great
68%
The Incredible Jessica James
498 votes
8
— Great
67%
Goodnight Mommy
2,290 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,304 votes
8
— Great
67%
Especial de Ano Todo com Clarice Falcão
27 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,610 votes
8
— Great
64%
The Congress
904 votes
8
— Great
63%
Carrie
8,084 votes
8
— Great
63%
AVP: Alien vs. Predator
7,800 votes
8
— Great
62%
Iron Sky
4,386 votes
8
— Great
62%
Hot Girls Wanted
1,549 votes
8
— Great
55%
Bokeh
1,116 votes
8
— Great
40%
Tape 407
126 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup