trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Papas Philippos Ioannou
5
followers
Nicosia, Cyprus
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,447 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,479 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,545 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,199 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,173 votes
10
— Totally Ninja!
75%
X-Men
21,995 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,747 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,326 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,670 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,588 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,821 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,554 votes
10
— Totally Ninja!
73%
X2
17,996 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,234 votes
10
— Totally Ninja!
68%
X-Men: The Last Stand
17,382 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,141 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,319 votes
3
— Bad
75%
Pitch Perfect
14,737 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,427 votes
9
— Superb
68%
The Bourne Legacy
12,159 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Underworld
11,201 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Black Hawk Down
10,558 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Taken 2
11,125 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dictator
10,927 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Battleship
10,439 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Morbius
10,825 votes
5
— Meh
77%
Mystic River
7,770 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Underworld: Evolution
7,917 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Hunt for Red October
7,240 votes
9
— Superb
61%
Resident Evil: Retribution
7,774 votes
10
— Totally Ninja!
67%
American Reunion
7,238 votes
10
— Totally Ninja!
76%
End of Watch
6,646 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
6,790 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Goldfinger
6,044 votes
10
— Totally Ninja!
74%
RocknRolla
5,411 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,098 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Hustle
4,841 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Two Popes
4,580 votes
9
— Superb
76%
Thank You for Smoking
4,216 votes
10
— Totally Ninja!
60%
The Watch
4,708 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Elite Squad
3,363 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Campaign
3,701 votes
10
— Totally Ninja!
69%
For Your Eyes Only
3,510 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Virgin Suicides
3,120 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Amores Perros
2,917 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Here Comes the Boom
3,017 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Haywire
2,658 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Street Kings
2,428 votes
6
— Fair
61%
Fire with Fire
1,260 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Hit & Run
1,223 votes
10
— Totally Ninja!
72%
People Like Us
1,136 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Che: Part One
906 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Rendition
905 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Tora! Tora! Tora!
804 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Butter
739 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Taking Chance
316 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Shinobi: Heart Under Blade
273 votes
10
— Totally Ninja!
69%
To Be or Not to Be
238 votes
9
— Superb
70%
Talk to Me
173 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Secrets of State
140 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup