trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pedro Mateus
1
follower
Lisbon, Portugal
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
367
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
91%
The Shawshank Redemption
42,450 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,357 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,641 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,569 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
20,927 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,388 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,689 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,869 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,342 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,856 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,355 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,890 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,574 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,014 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,049 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,670 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,454 votes
7
— Good
85%
City of God
11,071 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,238 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,272 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,545 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,747 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,709 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,498 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,786 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,620 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,495 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,171 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,790 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,611 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,476 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,114 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,121 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,146 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,445 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,191 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,452 votes
5
— Meh
82%
Snatch
17,978 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,496 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,410 votes
9
— Superb
82%
Incendies
3,550 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,219 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,304 votes
8
— Great
82%
Wolf Children
2,780 votes
7
— Good
82%
Up
38,800 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,604 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,617 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,468 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,108 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,930 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,357 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,078 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,227 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,973 votes
6
— Fair
81%
The Hunt
6,350 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,389 votes
6
— Fair
81%
Requiem for a Dream
14,792 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,881 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,462 votes
9
— Superb
81%
Departures
973 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup