trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ricardo Gomes Ponce
3
followers
Rolim de Moura-RO, Brasil
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
124
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,627 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,307 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,305 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,948 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,118 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,542 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,144 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,108 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,520 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,192 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,028 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,778 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,699 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,190 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,842 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,499 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,075 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,811 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,671 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,455 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,621 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,599 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,630 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,045 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,208 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,295 votes
8
— Great
81%
1917
24,752 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,348 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,184 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,740 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,537 votes
8
— Great
63%
Assassin's Creed
23,415 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,319 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,672 votes
9
— Superb
69%
The Wolverine
20,611 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,446 votes
9
— Superb
66%
Godzilla
19,295 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,078 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,556 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,248 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jack Reacher
17,165 votes
8
— Great
65%
The Dark Tower
16,648 votes
7
— Good
78%
Me Before You
16,006 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
15,728 votes
9
— Superb
69%
It Chapter Two
15,457 votes
8
— Great
67%
xXx: Return of Xander Cage
15,338 votes
7
— Good
76%
Argo
15,168 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
14,943 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,866 votes
8
— Great
82%
Lion
13,362 votes
7
— Good
80%
Rush
13,138 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,137 votes
8
— Great
72%
Cloud Atlas
11,915 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Total Recall
11,872 votes
8
— Great
66%
Transcendence
11,785 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,208 votes
10
— Totally Ninja!
67%
mother!
10,985 votes
2
— Terrible
63%
Battleship
10,448 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Doctor Sleep
10,300 votes
9
— Superb
55%
After Earth
10,109 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup