trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Seán McCabe
VIP
11
15
followers
Lower Hutt, New Zealand
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,066 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,191 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,451 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,078 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,579 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,292 votes
9
— Superb
79%
Her
23,108 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,080 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,238 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,175 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,772 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,716 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,759 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,816 votes
9
— Superb
76%
300
25,073 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,967 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,711 votes
9
— Superb
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,248 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,414 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,508 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,872 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,425 votes
9
— Superb
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,366 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,057 votes
9
— Superb
72%
Jason Bourne
24,858 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,071 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,662 votes
9
— Superb
72%
Enola Holmes 2
5,738 votes
9
— Superb
71%
Forgetting Sarah Marshall
7,434 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,199 votes
9
— Superb
70%
Bruce Almighty
14,054 votes
9
— Superb
69%
Divergent
23,977 votes
9
— Superb
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,833 votes
9
— Superb
68%
John Carter
10,694 votes
9
— Superb
68%
The Expendables 2
10,423 votes
9
— Superb
67%
Grimsby
8,392 votes
9
— Superb
67%
The Night Before
5,171 votes
9
— Superb
67%
Slow West
1,826 votes
9
— Superb
66%
The Inbetweeners 2
1,927 votes
9
— Superb
57%
Your Highness
3,048 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup