trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sebastian
3
followers
Germany
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
237
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,410 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,306 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,210 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,244 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,887 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,165 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,843 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,583 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,707 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,060 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,997 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,482 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,987 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,433 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,257 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,968 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,151 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,545 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,806 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,048 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,253 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,763 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,811 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,528 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,285 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,063 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,434 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,225 votes
5
— Meh
81%
The Imitation Game
30,568 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,767 votes
5
— Meh
75%
Dunkirk
30,344 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,543 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,727 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,452 votes
6
— Fair
78%
Wreck-It Ralph
28,390 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,599 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,095 votes
5
— Meh
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,475 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,254 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
8
— Great
81%
1917
24,728 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,405 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,501 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,279 votes
4
— Poor
77%
X-Men: First Class
24,948 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,665 votes
5
— Meh
72%
Tenet
25,475 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,559 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,308 votes
7
— Good
70%
Minions
24,421 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,331 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,916 votes
5
— Meh
73%
Free Guy
23,299 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,923 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,318 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,820 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,202 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,953 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup