trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sxxe
VIP
9
3
followers
Omicron Persei 8
69
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
149
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,520 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,371 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,634 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,627 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,308 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,915 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,881 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,393 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,682 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,731 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,113 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,498 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,780 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,031 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,531 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,077 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,396 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,917 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,517 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,307 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,186 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,571 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,566 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,166 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,722 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,646 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,218 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,781 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,592 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,632 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,211 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,422 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,126 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,259 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,209 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,233 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,305 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,286 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,504 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,721 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,475 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,087 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,248 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
24,973 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,686 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,649 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,993 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,186 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,320 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,349 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,796 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,372 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,768 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,945 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,489 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,306 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,218 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup