trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
theredkrawler
VIP
6
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
516
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,583 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,478 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,630 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,789 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,848 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,951 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,170 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,663 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,892 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,558 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,437 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,598 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,613 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,524 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,643 votes
7
— Good
84%
Coco
31,492 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,144 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,141 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,133 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,751 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,222 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,576 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,125 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,076 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,237 votes
7
— Good
82%
Snatch
17,944 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,461 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,109 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,718 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,350 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,814 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,930 votes
9
— Superb
81%
Wonder
10,960 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,695 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,840 votes
6
— Fair
81%
The Fifth Element
23,605 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ip Man
6,861 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,187 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,955 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,863 votes
9
— Superb
81%
They Shall Not Grow Old
2,042 votes
8
— Great
81%
Joker
46,674 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,207 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,529 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,694 votes
9
— Superb
81%
Free Solo
3,754 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,609 votes
8
— Great
81%
The Australian Dream
24 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,527 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,917 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,574 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,995 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,724 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,602 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,152 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,363 votes
6
— Fair
80%
Rush
13,108 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,147 votes
8
— Great
80%
Logan
60,546 votes
6
— Fair
80%
Groundhog Day
17,368 votes
9
— Superb
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup