Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Davey.vgb
1
Follower
0
Following
Kortrijk, Flanders
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
163
movies
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
72%
Desperado
4,568 votes
7
— Good
73%
Layer Cake
4,541 votes
8
— Great
72%
The Bank Job
4,416 votes
6
— Fair
68%
Safe
4,331 votes
7
— Good
66%
Gunpowder Milkshake
3,742 votes
6
— Fair
69%
Shoot 'Em Up
3,689 votes
8
— Great
56%
Max Payne
3,564 votes
7
— Good
65%
Hannibal Rising
3,476 votes
5
— Meh
82%
Elite Squad
3,449 votes
6
— Fair
70%
Four Brothers
3,401 votes
7
— Good
75%
Green Street Hooligans
3,365 votes
8
— Great
71%
State of Play
3,353 votes
5
— Meh
69%
Smokin' Aces
3,316 votes
8
— Great
71%
The Whole Nine Yards
3,311 votes
8
— Great
57%
Drive Angry
3,298 votes
5
— Meh
64%
Blitz
3,240 votes
6
— Fair
57%
Only God Forgives
2,873 votes
6
— Fair
65%
Broken City
2,846 votes
7
— Good
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,832 votes
8
— Great
73%
Matchstick Men
2,740 votes
8
— Great
63%
Under the Silver Lake
2,659 votes
5
— Meh
66%
Cellular
2,507 votes
6
— Fair
70%
The Devil's Rejects
2,460 votes
6
— Fair
65%
Revolver
2,272 votes
8
— Great
65%
The Raven
2,135 votes
6
— Fair
65%
Momentum
2,000 votes
7
— Good
71%
Harry Brown
1,921 votes
7
— Good
66%
Chaos
1,749 votes
8
— Great
67%
Mindhunters
1,740 votes
8
— Great
69%
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood
1,731 votes
6
— Fair
61%
Righteous Kill
1,617 votes
6
— Fair
61%
The Whole Ten Yards
1,533 votes
7
— Good
65%
The Outsider
1,514 votes
7
— Good
71%
The Night Comes for Us
1,503 votes
8
— Great
73%
Felon
1,409 votes
7
— Good
72%
Sexy Beast
1,378 votes
7
— Good
75%
OSS 117: Cairo, Nest of Spies
1,304 votes
7
— Good
61%
London Boulevard
1,180 votes
5
— Meh
65%
K-9
1,166 votes
6
— Fair
65%
The Sentinel
1,123 votes
6
— Fair
74%
OSS 117: Lost in Rio
1,033 votes
7
— Good
63%
Thick as Thieves
972 votes
6
— Fair
70%
Find Me Guilty
724 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch