Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jeff in Seattle
VIP
9
3
Followers
6
Following
Seattle, WA
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
263
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
73%
Caddyshack
2,871 votes
5
— Meh
75%
The Hundred-Foot Journey
2,750 votes
9
— Superb
69%
Sweet Home Alabama
2,866 votes
8
— Great
73%
Maverick
2,720 votes
7
— Good
63%
Sex and the City
2,797 votes
6
— Fair
69%
The Inbetweeners Movie
2,577 votes
7
— Good
74%
The Best Exotic Marigold Hotel
2,434 votes
5
— Meh
60%
Tammy
2,699 votes
7
— Good
76%
The Birdcage
2,293 votes
9
— Superb
59%
Willy's Wonderland
2,572 votes
5
— Meh
71%
The Greatest Beer Run Ever
2,268 votes
9
— Superb
61%
Beethoven
2,446 votes
7
— Good
54%
Superhero Movie
2,517 votes
4
— Poor
74%
Red, White & Royal Blue
2,114 votes
6
— Fair
79%
Fried Green Tomatoes
1,887 votes
9
— Superb
66%
Splash
1,913 votes
7
— Good
73%
Bedknobs and Broomsticks
1,741 votes
8
— Great
68%
The Three Musketeers
1,690 votes
8
— Great
65%
Irresistible
1,731 votes
7
— Good
67%
The Hating Game
1,617 votes
7
— Good
73%
Religulous
1,510 votes
8
— Great
69%
Annie
1,525 votes
8
— Great
64%
Absolutely Fabulous: The Movie
1,515 votes
5
— Meh
66%
The Escort
1,489 votes
7
— Good
66%
Bros
1,380 votes
8
— Great
38%
Cats
1,782 votes
4
— Poor
71%
Under the Tuscan Sun
1,241 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Steel Magnolias
1,094 votes
8
— Great
72%
The Producers
1,112 votes
4
— Poor
59%
Ibiza
1,099 votes
6
— Fair
69%
Roxanne
960 votes
6
— Fair
54%
Zombeavers
1,063 votes
7
— Good
78%
Hedwig and the Angry Inch
771 votes
5
— Meh
71%
Fire Island
688 votes
9
— Superb
58%
Toys
758 votes
7
— Good
60%
The Overnight
733 votes
6
— Fair
75%
Trevor Noah: Afraid of the Dark
599 votes
8
— Great
51%
The Munsters
723 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Beaches
514 votes
8
— Great
68%
Purl
533 votes
7
— Good
75%
Trevor Noah: Son of Patricia
486 votes
8
— Great
67%
Ellen DeGeneres: Relatable
433 votes
6
— Fair
75%
Latter Days
387 votes
9
— Superb
56%
Sexual Chronicles of a French Family
426 votes
8
— Great
49%
Amy Schumer: The Leather Special
382 votes
5
— Meh
53%
Bad Johnson
349 votes
6
— Fair
59%
The Bachelor
315 votes
6
— Fair
53%
Sasquatch Sunset
283 votes
4
— Poor
61%
Together
244 votes
7
— Good
57%
Jonas Brothers Family Roast
198 votes
5
— Meh
66%
Rotting in the Sun
167 votes
6
— Fair
60%
Down Low
174 votes
6
— Fair
69%
Mambo Italiano
136 votes
8
— Great
67%
Craig Ferguson: Tickle Fight
130 votes
8
— Great
67%
Plebs: Soldiers of Rome
114 votes
8
— Great
69%
Trevor Noah: You Laugh But It's True
107 votes
8
— Great
67%
Sordid Lives
97 votes
7
— Good
64%
Buddymoon
99 votes
7
— Good
51%
Nasty Baby
100 votes
7
— Good
66%
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia
62 votes
5
— Meh
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch