Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Kieran Hannigan
0
Followers
0
Following
Perth, Western Australia
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Adventure
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
301
movies
Adventure
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
71%
TRON: Legacy
16,731 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,001 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,767 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,376 votes
4
— Poor
72%
The Lion King
16,444 votes
6
— Fair
67%
Alice in Wonderland
16,974 votes
6
— Fair
73%
A Bug's Life
16,225 votes
6
— Fair
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,853 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,416 votes
6
— Fair
72%
Frozen II
15,320 votes
6
— Fair
78%
Jaws
14,462 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
15,182 votes
8
— Great
66%
Cars 2
15,619 votes
6
— Fair
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,560 votes
7
— Good
68%
The Day After Tomorrow
15,152 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,628 votes
7
— Good
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
15,244 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,462 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,739 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,757 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,912 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Night at the Museum
13,872 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,424 votes
6
— Fair
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
14,128 votes
4
— Poor
82%
The Princess Bride
12,271 votes
8
— Great
70%
Jungle Cruise
13,293 votes
6
— Fair
73%
Troy
12,950 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,676 votes
6
— Fair
71%
Tropic Thunder
12,926 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,565 votes
6
— Fair
70%
Bolt
12,701 votes
6
— Fair
67%
War of the Worlds
12,617 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,844 votes
7
— Good
55%
Green Lantern
13,760 votes
7
— Good
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
12,072 votes
6
— Fair
71%
The Polar Express
12,027 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
12,076 votes
6
— Fair
71%
Ice Age: The Meltdown
11,918 votes
7
— Good
70%
Enola Holmes
11,911 votes
7
— Good
77%
The Emperor's New Groove
10,758 votes
7
— Good
74%
127 Hours
11,009 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,988 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,503 votes
7
— Good
72%
Rango
10,781 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,546 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,314 votes
7
— Good
70%
King Kong
10,676 votes
8
— Great
65%
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
10,846 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,648 votes
6
— Fair
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,280 votes
6
— Fair
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,952 votes
8
— Great
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,649 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,510 votes
7
— Good
73%
The Adventures of Tintin
9,734 votes
6
— Fair
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,968 votes
8
— Great
64%
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
10,353 votes
7
— Good
69%
Puss in Boots
9,935 votes
6
— Fair
65%
Jumper
10,067 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,986 votes
8
— Great
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,486 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch