Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pip_2005
VIP
4
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Family
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
400
movies
Family
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
70%
Sonic the Hedgehog
14,388 votes
6
— Fair
70%
The Angry Birds Movie
14,286 votes
6
— Fair
72%
Hotel Transylvania 2
14,218 votes
6
— Fair
73%
The Croods
13,966 votes
7
— Good
68%
Night at the Museum
13,870 votes
6
— Fair
75%
Megamind
13,680 votes
7
— Good
65%
Shrek the Third
13,673 votes
6
— Fair
73%
The Simpsons Movie
13,648 votes
7
— Good
70%
Jungle Cruise
13,292 votes
6
— Fair
74%
Kung Fu Panda 2
13,155 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,989 votes
7
— Good
70%
Bolt
12,699 votes
6
— Fair
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,640 votes
6
— Fair
76%
Raya and the Last Dragon
12,497 votes
7
— Good
75%
Storks
12,463 votes
6
— Fair
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
12,153 votes
6
— Fair
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
12,071 votes
6
— Fair
76%
Onward
12,026 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,976 votes
7
— Good
71%
Ice Age: The Meltdown
11,916 votes
6
— Fair
76%
Hercules
11,840 votes
7
— Good
70%
Alice Through the Looking Glass
11,813 votes
6
— Fair
77%
Luca
11,715 votes
7
— Good
68%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
11,674 votes
5
— Meh
71%
Rio
11,633 votes
6
— Fair
69%
Ice Age: Collision Course
11,497 votes
5
— Meh
65%
Mulan
11,479 votes
5
— Meh
72%
Rango
10,780 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,648 votes
6
— Fair
71%
Cinderella
10,577 votes
6
— Fair
75%
Tarzan
10,545 votes
7
— Good
64%
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
10,352 votes
5
— Meh
72%
Home
10,328 votes
6
— Fair
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,328 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,314 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,314 votes
7
— Good
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,280 votes
6
— Fair
68%
Ice Age: Continental Drift
10,107 votes
6
— Fair
72%
Maleficent: Mistress of Evil
10,010 votes
6
— Fair
69%
Space Jam
9,657 votes
6
— Fair
73%
Hugo
9,536 votes
7
— Good
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,532 votes
6
— Fair
74%
Mrs. Doubtfire
9,231 votes
7
— Good
72%
Wonka
9,206 votes
7
— Good
62%
The Emoji Movie
9,048 votes
3
— Bad
81%
The Iron Giant
8,986 votes
8
— Great
71%
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation
8,959 votes
6
— Fair
78%
Fantastic Mr. Fox
8,715 votes
7
— Good
63%
Percy Jackson: Sea of Monsters
8,554 votes
5
— Meh
73%
Elemental
8,471 votes
7
— Good
68%
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
8,394 votes
6
— Fair
63%
Bee Movie
8,320 votes
6
— Fair
72%
The Secret Life of Pets 2
8,268 votes
6
— Fair
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,264 votes
6
— Fair
71%
The Grinch
8,179 votes
6
— Fair
72%
Hook
7,991 votes
6
— Fair
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,978 votes
6
— Fair
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,858 votes
6
— Fair
83%
Klaus
7,790 votes
8
— Great
70%
Sonic the Hedgehog 2
7,729 votes
6
— Fair
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch