Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pip_2005
VIP
4
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
War
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
124
movies
War
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
69%
The Water Diviner
2,183 votes
7
— Good
72%
The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
2,176 votes
6
— Fair
66%
Da 5 Bloods
2,128 votes
6
— Fair
61%
Macbeth
2,022 votes
6
— Fair
70%
Emancipation
1,845 votes
6
— Fair
65%
Windtalkers
1,625 votes
6
— Fair
72%
Son of Saul
1,470 votes
7
— Good
70%
Red Tails
1,425 votes
5
— Meh
69%
The Tragedy of Macbeth
1,385 votes
7
— Good
71%
The Forgotten Battle
1,332 votes
7
— Good
69%
Courage Under Fire
1,238 votes
6
— Fair
69%
Justice Society: World War II
1,170 votes
6
— Fair
74%
Little Boy
1,082 votes
7
— Good
66%
Flyboys
1,009 votes
6
— Fair
72%
Testament of Youth
942 votes
7
— Good
66%
Mad God
932 votes
6
— Fair
73%
Casualties of War
913 votes
7
— Good
70%
Suite Française
911 votes
7
— Good
73%
Sophie's Choice
844 votes
7
— Good
59%
Redemption Day
764 votes
4
— Poor
74%
Kajaki
738 votes
7
— Good
63%
The Delta Force
656 votes
5
— Meh
74%
Gallipoli
652 votes
7
— Good
78%
Quo Vadis, Aida?
632 votes
8
— Great
70%
The Great Raid
601 votes
6
— Fair
80%
There's Still Tomorrow
601 votes
7
— Good
67%
Emperor
586 votes
6
— Fair
64%
Golda
552 votes
5
— Meh
66%
Warhorse One
548 votes
5
— Meh
55%
WarHunt
427 votes
4
— Poor
58%
War Pigs
421 votes
4
— Poor
63%
Six Minutes to Midnight
416 votes
5
— Meh
72%
Firebird
401 votes
7
— Good
58%
Boudica
385 votes
4
— Poor
72%
The Great Escaper
381 votes
7
— Good
40%
Zeros and Ones
348 votes
3
— Bad
73%
Beneath Hill 60
337 votes
7
— Good
73%
Taking Chance
325 votes
7
— Good
66%
The East
298 votes
6
— Fair
62%
Railroad Tigers
278 votes
5
— Meh
60%
Enemy Lines
268 votes
4
— Poor
60%
Saints and Soldiers: The Void
251 votes
5
— Meh
57%
Blood Vessel
237 votes
5
— Meh
54%
Operation Seawolf
230 votes
3
— Bad
69%
The Auschwitz Report
229 votes
6
— Fair
70%
The War Below
226 votes
6
— Fair
56%
Ambush
222 votes
4
— Poor
63%
Hell Hath No Fury
205 votes
4
— Poor
63%
LOLA
194 votes
6
— Fair
62%
Come Out Fighting
187 votes
3
— Bad
61%
I Am Soldier
177 votes
4
— Poor
75%
Irena's Vow
151 votes
6
— Fair
53%
Behind Enemy Lines III: Colombia
149 votes
4
— Poor
45%
Bunker
133 votes
4
— Poor
58%
Biggles
132 votes
5
— Meh
73%
White Bird
114 votes
7
— Good
55%
Forbidden Ground
100 votes
4
— Poor
47%
Red Sands
69 votes
4
— Poor
61%
Jackboots on Whitehall
61 votes
5
— Meh
58%
Murder Company
58 votes
4
— Poor
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch