Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tareq Anwar
6
Followers
4
Following
United States
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
399
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,315 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,832 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,591 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,994 votes
9
— Superb
66%
Justice League
31,970 votes
9
— Superb
71%
World War Z
30,234 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,965 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,563 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,116 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,760 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,498 votes
6
— Fair
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,031 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Now You See Me 2
28,259 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
27,246 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,680 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,782 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,741 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,651 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,801 votes
7
— Good
76%
300
25,628 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
26,185 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,443 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,813 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,250 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,613 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,561 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,567 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
25,162 votes
9
— Superb
72%
The Fate of the Furious
25,045 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,862 votes
9
— Superb
75%
Sicario
24,379 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,646 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,454 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,134 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,530 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,736 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,426 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,813 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,606 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,861 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,326 votes
5
— Meh
74%
Spider-Man 2
23,389 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,167 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,199 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,705 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,797 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,768 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,905 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,265 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,765 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
22,157 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Magnificent Seven
22,363 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,966 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,843 votes
8
— Great
73%
Looper
22,153 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,673 votes
8
— Great
72%
Oblivion
22,032 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,377 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,143 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,940 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch