Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tareq Anwar
6
Followers
4
Following
United States
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
399
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
7
65%
The Incredible Hulk
22,859 votes
6
— Fair
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,207 votes
6
— Fair
73%
Maleficent
21,434 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,701 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,875 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
21,236 votes
6
— Fair
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,869 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,811 votes
6
— Fair
74%
Independence Day
19,975 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,767 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,427 votes
6
— Fair
75%
Avatar: The Way of Water
19,661 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Spider-Man 3
21,222 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,792 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,831 votes
9
— Superb
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,301 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,541 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,834 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,825 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,501 votes
8
— Great
68%
The Great Wall
19,879 votes
6
— Fair
73%
X2
18,655 votes
9
— Superb
66%
Godzilla
19,632 votes
5
— Meh
78%
The Bourne Supremacy
17,795 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,901 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
17,410 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,542 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,593 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,515 votes
5
— Meh
71%
In Time
17,794 votes
8
— Great
64%
Thor: Love and Thunder
18,709 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
17,985 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
17,280 votes
6
— Fair
70%
Men in Black 3
17,203 votes
8
— Great
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,739 votes
7
— Good
73%
The Mummy
16,695 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,605 votes
7
— Good
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,380 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,724 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,302 votes
6
— Fair
77%
Sin City
15,560 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,849 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,342 votes
7
— Good
62%
2012
17,248 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,566 votes
8
— Great
72%
Bumblebee
15,912 votes
8
— Great
63%
Transformers: Age of Extinction
16,849 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,415 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,279 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,928 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,316 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,694 votes
6
— Fair
71%
Chappie
15,248 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,816 votes
7
— Good
69%
Black Panther: Wakanda Forever
15,351 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
15,177 votes
8
— Great
68%
Godzilla vs. Kong
15,441 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,137 votes
6
— Fair
81%
Heat
13,884 votes
7
— Good
78%
Children of Men
14,098 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch