trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
faisal
54
followers
Saudi Arabia
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
229
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,498 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,386 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,635 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,946 votes
5
— Meh
87%
The Godfather: Part II
17,929 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,733 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,393 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,394 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,065 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,077 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,686 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,485 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,078 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,307 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,259 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,571 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,721 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,766 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,637 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,715 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,525 votes
7
— Good
84%
It's a Wonderful Life
7,276 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,307 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,812 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,286 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,422 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,211 votes
8
— Great
83%
3 Idiots
4,205 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,487 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,840 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,521 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,996 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,490 votes
7
— Good
82%
Elite Squad
3,365 votes
8
— Great
82%
Gangs of Wasseypur - Part 2
412 votes
5
— Meh
82%
Reservoir Dogs
20,318 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,615 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,167 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,626 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,489 votes
6
— Fair
82%
Like Stars on Earth
1,878 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,744 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,467 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,248 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,602 votes
9
— Superb
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,775 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,233 votes
8
— Great
81%
Louis C.K.: Oh My God
791 votes
7
— Good
81%
The Hunt
6,358 votes
7
— Good
81%
Once Upon a Time in America
5,229 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,068 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,033 votes
7
— Good
81%
Amadeus
6,156 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,683 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,533 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,682 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,636 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup