trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cast & Crew for...
The Goddess of 1967
2000
actors
crew
IMDB
TMDB
Fanart.tv
Actors
Cast
13
Rose Byrne
B.G.
Rikiya Kurokawa
J.M.
Nicholas Hope
Grandpa
Elise McCredie
Marie
Tim Richards
Drummer Boy
Bree Beadman
Young B.G.
Satya Gumbert
Young Marie
Tina Bursill
Esther
Dominic Condon
Mr. Hughes
Tim McGarry
Detective
John Boxer
Barman
Harry Lawrence
Old Man in Bar
Masato Sakai
Roadside Noodle Eater
Crew
Directing
6
Writing
2
Production
15
Art
5
Camera
8
Costume & Make Up
4
Crew
4
Editing
4
Lighting
2
Sound
9
Visual Effects
4
Tanya Jackson
Second Assistant Director
Scott Lovelock
Third Assistant Director
Chris Webb
First Assistant Director
Claude Gonzalez
Continuity
Geoff Willman
Third Assistant Director
Clara Law
Director
Clara Law
Writer
Eddie Fong
Writer
Katie Gordon
Production Coordinator
Auslan Ismail
Location Manager
Dani Skye
Casting Assistant
Geoff Naylor
Unit Manager
Lucy Vorst
Production Accountant
Wouter Barendrecht
Executive Producer
Michael J. Werner
Executive Producer
Yōko Narahashi
Casting
Akiko Funatsu
Executive Producer
Anousha Zarkesh
Casting
Jane Norris
Casting Assistant
Eddie Fong
Producer
Dennis Kiely
Line Producer
Helen Loveridge
Executive Producer
Peter Sainsbury
Executive Producer
Scott Otto Anderson
Title Designer
Dillon Yeats
Runner Art Department
Emma Lawes
Art Direction
Nicholas McCallum
Production Design
Geoff Howe
Construction Coordinator
Benjamin Jasper
Focus Puller
John Balbi
Grip
Venetia Armstrong-Smith
Clapper Loader
Sally Eccleston
First Assistant Camera
Simon Cardwell
Still Photographer
Jeremy Dibben
Assistant Camera
Roy Mico
Key Grip
Dion Beebe
Director of Photography
Helen Mather
Costume Design
Robyn Austin
Makeup Supervisor, Hair Supervisor
Margaret Aston
Assistant Makeup Artist
Annie Marshall
Costume Design
Mick Corrigan
Stunts
Billy Browne
Post Production Assistant
Sue Healy
Choreographer
Christian Gazal
Post Production Supervisor
Adrian Hauser
Colorist
Arthur Cambridge
Color Grading
Caroline Scott
Assistant Editor
Kate Williams
Editor
Nick De Laine
Gaffer
Adam Hunter
Best Boy Electric
Jen Anderson
Original Music Composer
Peter Grace
Sound Recordist
Livia Ruzic
Sound Editor
Gareth Vanderhope
Sound Effects Designer
Robert Mackenzie
ADR Recordist
Skye Ritchie
Assistant Sound Editor
Gerry Long
Foley Artist
Sue Kerr
Boom Operator
Roger Savage
Sound Mixer
Scott Otto Anderson
Animation Director
Andrea Parkes
Visual Effects Producer
Peter Webb
Visual Effects
Chris Schwarze
Visual Effects Producer
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup