Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Björn Ziegler
VIP
3
5
Followers
1
Following
Germany
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
73%
Scrooged
4,079 votes
8
— Great
80%
Some Like It Hot
3,964 votes
6
— Fair
72%
Migration
3,652 votes
8
— Great
77%
The Meaning of Life
3,651 votes
6
— Fair
78%
The Muppet Christmas Carol
3,641 votes
8
— Great
70%
The Muppets
3,575 votes
7
— Good
68%
Jackass Forever
3,496 votes
6
— Fair
67%
Rat Race
3,020 votes
5
— Meh
73%
The Wonderful Story of Henry Sugar
2,956 votes
7
— Good
84%
Bo Burnham: Inside
2,713 votes
9
— Superb
71%
Serial (Bad) Weddings
2,436 votes
8
— Great
80%
Tokyo Godfathers
1,807 votes
7
— Good
55%
White Noise
1,651 votes
5
— Meh
78%
My Sassy Girl
1,015 votes
9
— Superb
73%
UHF
989 votes
7
— Good
68%
New Kids Turbo
743 votes
5
— Meh
73%
Beyond the Infinite Two Minutes
722 votes
7
— Good
74%
Extreme Job
693 votes
7
— Good
72%
Broker
642 votes
6
— Fair
80%
Hasan Minhaj: Homecoming King
640 votes
7
— Good
66%
Rabbit Without Ears
461 votes
4
— Poor
74%
A Letter to Momo
455 votes
8
— Great
65%
Jabberwocky
429 votes
5
— Meh
74%
Berlin Calling
406 votes
6
— Fair
78%
Dinner for One
399 votes
6
— Fair
66%
Kokowääh
350 votes
3
— Bad
74%
Penguin Highway
347 votes
8
— Great
72%
25 km/h
339 votes
7
— Good
59%
Bullyparade: The Movie
326 votes
6
— Fair
70%
Werner - Beinhart!
281 votes
2
— Terrible
72%
Jimmy O. Yang: Good Deal
281 votes
6
— Fair
53%
Seven Dwarfs
258 votes
3
— Bad
77%
Hasan Minhaj: The King's Jester
244 votes
6
— Fair
65%
Manta, Manta
235 votes
5
— Meh
69%
Russell Peters: Almost Famous
228 votes
7
— Good
68%
Tokyo!
210 votes
6
— Fair
57%
Hot Dog
204 votes
2
— Terrible
59%
Buba
194 votes
6
— Fair
64%
Where Is Fred?
157 votes
5
— Meh
62%
Joy of Fatherhood
153 votes
4
— Poor
63%
Woman in Love
151 votes
4
— Poor
63%
Secret Zoo
149 votes
7
— Good
63%
Otto - The Movie
146 votes
6
— Fair
62%
What a Man
144 votes
3
— Bad
72%
Sörensen's Fear
134 votes
7
— Good
67%
Russell Peters: Deported
129 votes
6
— Fair
65%
Wild Men
122 votes
9
— Superb
59%
Voll Normaaal
116 votes
6
— Fair
56%
Ballermann 6
115 votes
5
— Meh
56%
Otto – The New Movie
99 votes
6
— Fair
44%
1½ Knights - In Search of the Ravishing Princess Herzelinde
97 votes
2
— Terrible
67%
Men in the City 2
90 votes
1
— Weak Sauce :(
57%
Pete Davidson Presents: The Best Friends
87 votes
5
— Meh
70%
Aces Go Places
78 votes
7
— Good
57%
Russendisko
76 votes
3
— Bad
72%
Dead Pigs
72 votes
8
— Great
64%
One for the Road
69 votes
5
— Meh
41%
Siegfried
64 votes
2
— Terrible
69%
Neue Vahr Süd
58 votes
7
— Good
69%
Sörensen Catches Fire
53 votes
6
— Fair
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch