Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ackerbilk
1
Follower
1
Following
North America
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
202
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
The Green Mile
27,142 votes
8
— Great
86%
Inception
73,559 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,474 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,865 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,503 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,141 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,681 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,406 votes
8
— Great
82%
Green Book
19,632 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,907 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,793 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Time in the West
4,959 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,426 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,400 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,673 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,466 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,969 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,196 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,505 votes
8
— Great
81%
The Apartment
3,064 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,445 votes
8
— Great
81%
1917
25,420 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,454 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,863 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,226 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,189 votes
8
— Great
80%
Robin Williams: Come Inside My Mind
695 votes
8
— Great
80%
Lawrence of Arabia
4,328 votes
8
— Great
80%
Unforgiven
7,170 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,884 votes
8
— Great
80%
Dean Martin: King of Cool
41 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,644 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,427 votes
8
— Great
80%
Take the Ball, Pass the Ball
158 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,993 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,334 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,530 votes
8
— Great
80%
Gilbert
97 votes
8
— Great
80%
Buzz One Four
2 votes
8
— Great
79%
Hotel Rwanda
5,169 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,812 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,863 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,340 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
23,862 votes
8
— Great
79%
Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)
617 votes
8
— Great
79%
Jodorowsky's Dune
1,382 votes
8
— Great
79%
Gattaca
11,120 votes
8
— Great
79%
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke
161 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,557 votes
8
— Great
79%
Le Samouraï
1,217 votes
8
— Great
78%
True Romance
5,103 votes
8
— Great
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,708 votes
8
— Great
78%
Rififi
584 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,796 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,574 votes
8
— Great
78%
Paddington 2
6,706 votes
8
— Great
78%
The Black Godfather
89 votes
8
— Great
78%
The Deer Hunter
4,647 votes
8
— Great
78%
Chernobyl: The Lost Tapes
191 votes
8
— Great
78%
Bill Burr: Paper Tiger
974 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch