Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
aLI.Tv
2
Followers
2
Following
Paris, Île-de-France
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
183
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
71%
Rio
11,636 votes
7
— Good
71%
Dumb and Dumber
10,745 votes
7
— Good
64%
Click
10,711 votes
6
— Fair
73%
Crazy Rich Asians
10,545 votes
7
— Good
71%
Bad Boys II
10,455 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,387 votes
7
— Good
72%
Home
10,328 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,320 votes
7
— Good
68%
Ice Age: Continental Drift
10,110 votes
7
— Good
69%
Warm Bodies
9,709 votes
7
— Good
62%
The Emoji Movie
9,049 votes
3
— Bad
75%
Chef
8,865 votes
8
— Great
74%
Paddington
8,554 votes
8
— Great
73%
Elemental
8,487 votes
7
— Good
71%
The Grinch
8,181 votes
6
— Fair
66%
American Pie 2
8,122 votes
7
— Good
74%
Ferdinand
7,883 votes
7
— Good
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,858 votes
6
— Fair
70%
Sonic the Hedgehog 2
7,735 votes
7
— Good
71%
Chicken Run
7,479 votes
6
— Fair
66%
Dolittle
7,300 votes
7
— Good
70%
Blended
7,143 votes
7
— Good
69%
Rio 2
6,771 votes
7
— Good
78%
Paddington 2
6,709 votes
8
— Great
66%
Cold Pursuit
6,411 votes
6
— Fair
69%
Over the Hedge
6,372 votes
7
— Good
68%
White Chicks
6,190 votes
6
— Fair
60%
Alvin and the Chipmunks
6,149 votes
6
— Fair
67%
Guns Akimbo
5,864 votes
6
— Fair
76%
Another Round
5,744 votes
8
— Great
76%
Sing 2
5,671 votes
9
— Superb
67%
Spenser Confidential
5,549 votes
5
— Meh
65%
Tower Heist
5,432 votes
7
— Good
73%
Spies in Disguise
5,421 votes
8
— Great
75%
Christopher Robin
5,330 votes
7
— Good
71%
You've Got Mail
5,226 votes
8
— Great
73%
We Bought a Zoo
5,170 votes
6
— Fair
66%
Planes
5,065 votes
6
— Fair
67%
The Longest Yard
5,011 votes
7
— Good
72%
Smallfoot
4,626 votes
7
— Good
83%
3 Idiots
4,339 votes
9
— Superb
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,302 votes
7
— Good
68%
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip
4,279 votes
7
— Good
65%
Once Upon a Time in Venice
4,272 votes
6
— Fair
57%
Paul Blart: Mall Cop
4,056 votes
5
— Meh
72%
Trolls World Tour
4,049 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Boxtrolls
3,805 votes
7
— Good
71%
The Angry Birds Movie 2
3,780 votes
7
— Good
64%
Open Season
3,676 votes
6
— Fair
81%
Mary and Max
3,638 votes
8
— Great
59%
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
3,553 votes
5
— Meh
55%
Gulliver's Travels
3,366 votes
5
— Meh
62%
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked
2,994 votes
6
— Fair
63%
21 & Over
2,828 votes
6
— Fair
69%
Planes: Fire & Rescue
2,576 votes
6
— Fair
55%
Tusk
2,539 votes
3
— Bad
66%
The Game Plan
2,494 votes
6
— Fair
82%
Dangal
2,189 votes
8
— Great
66%
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
2,162 votes
5
— Meh
57%
The Ice Age Adventures of Buck Wild
1,926 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch