Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Arczi
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
63,208 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,553 votes
7
— Good
81%
Joker
48,372 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,271 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
45,662 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,655 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
37,903 votes
7
— Good
79%
Dune
38,237 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,348 votes
7
— Good
85%
Gladiator
33,737 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,893 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,101 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
29,417 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,740 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
23,088 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,903 votes
7
— Good
84%
American History X
20,642 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,390 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
20,062 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
18,383 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
19,266 votes
7
— Good
77%
Fury
19,249 votes
7
— Good
77%
Taken
18,973 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,666 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
16,232 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,864 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
16,027 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,418 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
15,169 votes
7
— Good
81%
Heat
13,883 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,093 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch