Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Astrix
181
Followers
119
Following
Uranus
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
288
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
75%
The Age of Adaline
9,084 votes
7
— Good
73%
Elvis
8,560 votes
6
— Fair
67%
The Lost City of Z
8,274 votes
7
— Good
76%
The Impossible
8,164 votes
6
— Fair
79%
Love, Simon
7,852 votes
8
— Great
76%
Brokeback Mountain
7,322 votes
8
— Great
81%
Hachi: A Dog's Tale
7,223 votes
8
— Great
73%
The Judge
6,926 votes
8
— Great
62%
Fifty Shades Freed
6,761 votes
5
— Meh
70%
Saltburn
6,537 votes
7
— Good
73%
The Danish Girl
6,479 votes
8
— Great
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,437 votes
7
— Good
71%
Vice
6,201 votes
8
— Great
70%
Panic Room
6,187 votes
8
— Great
66%
House of Gucci
6,171 votes
6
— Fair
71%
21 Bridges
6,168 votes
7
— Good
81%
The Father
6,106 votes
8
— Great
70%
Bombshell
5,842 votes
6
— Fair
77%
Dark Waters
5,838 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,785 votes
7
— Good
65%
Jobs
5,703 votes
7
— Good
66%
Deep Impact
5,661 votes
8
— Great
65%
Don't Worry Darling
5,600 votes
7
— Good
70%
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
5,520 votes
7
— Good
70%
Demolition
5,345 votes
6
— Fair
77%
Miss Sloane
5,263 votes
8
— Great
70%
Live by Night
5,005 votes
6
— Fair
73%
Carol
5,002 votes
6
— Fair
77%
Philadelphia
4,930 votes
8
— Great
71%
Side Effects
4,918 votes
7
— Good
74%
Richard Jewell
4,821 votes
7
— Good
68%
Locke
4,686 votes
5
— Meh
63%
Magic Mike
4,562 votes
7
— Good
80%
Just Mercy
4,404 votes
9
— Superb
75%
Still Alice
4,196 votes
8
— Great
75%
The Skin I Live In
4,153 votes
7
— Good
75%
Papillon
4,149 votes
8
— Great
64%
Aftermath
4,026 votes
6
— Fair
77%
Hotel Mumbai
3,933 votes
8
— Great
62%
After
3,917 votes
6
— Fair
66%
Braven
3,893 votes
6
— Fair
70%
Life As We Know It
3,739 votes
6
— Fair
67%
Home Again
3,509 votes
6
— Fair
71%
Leave No Trace
3,502 votes
6
— Fair
64%
Magic Mike XXL
3,473 votes
5
— Meh
69%
The Way Back
3,423 votes
8
— Great
68%
Stoker
3,400 votes
6
— Fair
57%
The Bling Ring
3,362 votes
6
— Fair
69%
The Vault
3,248 votes
7
— Good
70%
The Lucky One
3,242 votes
5
— Meh
73%
Monster
3,216 votes
8
— Great
49%
365 Days
3,196 votes
7
— Good
68%
This Is Where I Leave You
3,188 votes
6
— Fair
75%
Palmer
3,076 votes
9
— Superb
76%
The Mauritanian
3,065 votes
7
— Good
75%
Beautiful Boy
3,033 votes
9
— Superb
64%
Synchronic
3,032 votes
6
— Fair
68%
Elle
3,016 votes
7
— Good
69%
The Good Nurse
3,013 votes
7
— Good
62%
Poseidon
2,999 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch